Kroky, které byste měli dodržet při výběru skříně

Aby byl proces výroby co nejrychlejší, měli byste se řídit následujícími kroky. Pokud je dodržíte, můžete si ušetřit problémy s mnohými chybami v zadání objednávky. Ty bychom museli řešit později a celá výroba skříně by se o to protáhla.

Stručné kroky pro výběr skříně

1) Předběžné zaměření místa, které pro skříň vyberete.
2) Výběr materiálu pro korpus skříně. Rozhodnout se můžete mezi laminem a dřevěnou dýhou.
3) Stejný výběr provedete i u dvířek jen s tím rozdílem, že si zároveň vyberete i výplň.
4) V tomto kroku si rozvrhněte vnitřní uspořádání skříně.
5) Výše promyšlené rozložení si orientačně načrtněte.
6) Podání objednávky u autorizovaného partnera, ve studiu Komandor nebo po internetu.
7) Odsouhlasení ceny zaslané po přesném zaměření a výroba skříně.

Podrobnější kroky pro výběr skříně

1) Máte vybrán vhodný prostor pro vestavěnou skříň? Orientačně si ho přeměřte. Bude se vám to hodit v dalších krocích.

2) Po předběžném zaměření přichází na řadu volba materiálu pro korpus. Rozhodněte se mezi dřevěnou dýhou a laminem ve více jak sedmdesáti dekorech.

3) U dvířek máte stejnou volbu. Navíc si ovšem musíte zvolit i jejich výplň. Nemusí být totiž pouze ze stejného materiálu jako zbytek skříně ale může v sobě mít i například sklo, ratan či jiný výplet.

4) Pečlivě si rozvrhněte vnitřní rozložení skříně. Později by sice bylo možné ho předělat, ale ušetříte si tak svůj čas a peníze, které byste tomu později museli věnovat.

5) Zakreslete si toto rozložení do předběžného plánku. Díky němu nám budete později moci lehce objasnit všechny své požadavky a výsledek bude k oboustranné spokojenosti.

6) Následně můžete navštívit nejbližšího autorizovaného dealera nebo některé ze studií Komandor. Naši prodejci vám poradí s mnohými detaily a převezmou od vás předběžnou objednávku.

7) Na základě výše uvedené nezávazné objednávky vás navštíví náš technik a provede přesné zaměření. Díky němu vám můžeme říci přesnou cenu, po jejímž odsouhlasení na skříni začneme pracovat. Dodání a instalace do místnosti proběhne v předem domluveném termínu. Jeho dodržení je pro nás základ.

Kde je vhodné místo pro vestavěnou skříň?

Dříve než provedete objednávku, musíte se velmi zamyslet nad místem, kam chcete nechat vestavěnou skříň vyrobit. Ona má totiž mimo spousty výhod i jednu nevýhodu. Nelze ji v průběhu času nikam odstěhovat. Je vyrobena pro umístění pouze na jedno místo a těžko budete mít v jednom domě či bytě více naprosto stejných prostor. V místě kde tedy bude umístěna byste rozhodně neměli do budoucna plánovat nějaké stavební úpravy, jelikož by následně již současná skříň nešla použít.

Jaký z nabízených materiálů vybrat?

Potřebujete skříň do reprezentativních prostor nebo do takových, kam si nezvete návštěvy? Možná zní tato otázka trochu hloupě, ale není tomu tak. V reprezentativních místnostech byste měli rozhodně upřednostnit použití dřevěné dýhy, která má takříkajíc duši a působí velmi příjemným dojmem. Bohužel je o trochu dražší než druhá varianta. Tou je kvalitní lamino s více jak sedmdesáti dekory.

Instalovat křídlová či posuvná dvířka?

Pokud potřebujete ušetřit co nejvíce prostoru, rozhodně si nechce instalovat dvířka posuvná. Nemusí přitom být vůbec strohá a působit tak chladným dojmem. Po dohodě s designérem lze vytvořit dvířka taková, která budou doslova lahodit vašemu oku.

Ovšem kde máte tu možnost, že i po otevření klasických dvířek se budete moci v pohodě pohybovat po místnosti, rozhodně si nechte vyrobit dvířka křídlová. Přece jenom je možné s nimi lépe pracovat a dotvořit tak celý design místnosti.

Umístit na skříň celá nebo dělená dvířka?

Zásadně nedoporučujeme používat celá dvířka v reprezentativních místnostech. Působí poněkud stroze a hodí se spíše ke skříním, které chcete opticky skrýt v místnosti. Do prostor, které vidí i návštěvy, se hodí dvířka dělená, která vypadají velmi přirozeně a skříň díky je esteticky na výši.

Jak velké vybrat zrcadlo?

Pokud se již rozhodnete pro umístění zrcadla ať už z důvodu praktického nebo jako prostředek k optickému rozšíření místnosti, musíte zvolit vhodnou velikost. Příliš malé zrcadlo vám nebude ani k jednomu účelu příliš platné. Naopak ani velké zrcadlo není tak úplně praktické. Stává se totiž jakýmsi lapačem nečistot a vy strávíte hodiny jeho mytím.

Vnitřní vybavení skříně

Rozložení skříně by mělo přesně odpovídat vašim představám. Zvažte jej raději dvakrát, protože jakékoliv následné úpravy jsou jak finančně tak časově náročné. Aby byl prosto skříní využit opravdu co nejlépe, můžete si dokoupit některý z nabízených doplňků. Zmínili bychom například drátěné programy, které usnadní třídění věcí, a výsuvné tyče na kalhoty, kravaty atd...

Kontaktujte nás

Kontaktujte nejbližšího autorizovaného dealera nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.